Martina

Po prvýkrát som do USA cestovala vďaka programu Work and Travel ako študentka. Po tom, čo som tam strávila svoje prvé leto, sa USA stala mojou srdcovou záležitosťou, bola som tam ešte 3x a verím, že sa tam ešte vrátim. Každému, kto sa v kútiku duše pohráva s myšlienkou letieť za ďalekú mláku, takýto výlet vrele odporúčam. Veľakrát som sa stretla s názorom “Prečo práve USA a čo tam” Moje skúsenosti sú len pozitívne a každé z miest na mňa spravilo veľký dojem a malo svoje neopísateľné čaro, ktoré si človek jednoducho musí prežiť a precítiť na vlastnej koži. V prípade, že ste ešte k tomu so skvelými ľuďmi, takýto úžasný pocit sa len znásobí .

Po prílete do USA som precestovala autom východné pobrežie. V New Yorku odporúčam si pozrieť Manhattan, Statue of Liberty, Empire State Building, Chrysler BuildingWTC , býka na Wall Street prejsť sa po Central Parku, vidieť Madison Square garden, Rockefeller Center, v Bostone krásnu historickú časť mesta a prejsť sa po freedom trail, vidieť Boston univerzitu, Niagara Falls, Washington D.C. a tam samozrejme White House, Washington Monument, v Atlantic City pláž a kasína, Philadephia, všetko miesta, ktoré väčšina z nás pozná len z filmov, klipov.....

Západné pobrežie má tiež svoje špecifiká. Navšťíviť San Francisco a prejsť po moste Golden Gate, zájsť do Národného parku Sequoia, vidieť krásy Yosemitskeho národného parku, zastaviť sa pri známom nápise WELCOME TO FABULOUS LAS VEGAS NEVADA a zahrať si v jednom z kasín, s úžasom hľadieť na Fontanu Bellagio, šliapnuť na hviezdy na Hollywood Boulevardu, byť pod HOLLYWOOD nápisom, vidieť domy z Beverly Hills či sa prechádzať po plážach Malibu, Santa Monica a iné. Toto všetko môžete zažiť v priebehu vyše 2 týždňov za cca 1200 eur.